o projekcie

Witaj na stronie bloga tematycznego traktującego o krasnoludzkiej armii z twierdzy Barak Varr do Warhammera Fantasy Battle. Będę w nim przedstawiał postęp prac nad tym projektem.

Nigdy nie lubiłem schematycznych armii. Dlatego gdy podjąłem decyzję o kolekcjonowaniu swojej, od razu wiedziałem, że będzie mocno konwertowana i przerabiana względem oryginału. O ile krasnoludy wybrałem po dłuższym namyśle, o tyle twierdzę wybrałem od razu. Padło na jedyną krasnoludzką morską twierdzę w świecie Warhammera – Barak Varr i właśnie o mojej armii pochodzącej z tej twierdzy będzie ta strona.

Założenia:

Zaczęło się od kolekcjonowania figurek. Armia przybrała duże rozmiary, znacznie przekraczające „standardowe bitwy” rozgrywane w Polsce. Po pewnym czasie ukształtowały się założenia całego projektu:

– każdy z oddziałów piechoty w każdym wyposażeniu ma mieć  po 50szt figurek bez grupy dowodzenia;

– każdy z oddziałów piechoty w każdym wyposażeniu ma mieć po 2 komplety grupy dowodzenia (w razie, gdybym zechciał grać dwoma oddziałami po 25szt każdy);

– całość armii musi mieć wyraźny akcent morski – oczywiście w miarę moich umiejętności i zdolności modelarskich;

– by tak duża armia prezentowała się godnie – należy zbudować okręt, który pomieści całość;

Umieszczenie fabularne projektu:

Barak Varr jako jedyna morska twierdza krasnoludzka jest jedną z najbardziej kosmopolitycznych, cieszących się uznaniem oraz, co zrozumiałe, jest częstym celem ataków nieprzyjaciela. Najbardziej uciążliwa była blokada twierdzy uskuteczniona przez Orków i Goblinów. Na dłuższy czas żadne krasnoludzkie jednostki nie wychodziły z portu. Po rozprawieniu się z „zieloną zarazą” starszyzna twierdzy podjęła decyzję budowy największego okrętu ekspedycyjnego w całym świecie. Cała jednostka miała być wyposażona w najnowsze zdobycze techniki, miała być samowystarczalna na długie lata wypraw oraz miała dysponować taką siłą by zwyciężać wroga na morzu, wodzie i w powietrzu. I właśnie tym okrętem będzie mój projekt.

*fragment napisany kursywą jest moim wymysłem mającym na celu wpasowanie projektu w świat Warhammera oraz twierdzę Barak Varr. Taka decyzja i budowa tego okrętu nie miała miejsca… chociaż… kto wie… w końcu było to ściśle tajne 😉

 

O mnie

115_rafal_portret

Zdjęcie autorstwa STROP Studio z Wrocławia.

Cześć! Mam na imię Rafał i od kilku lat kolekcjonuję  figurki krasnoludów i gram nimi w Warhammer Fantasy Battle.

Jako, że za cel postawiłem sobie skompletowanie i zbudowanie dość dużej i nietypowej armii, stworzyłem ten blog by motywował mnie do pracy.

Mam nadzieję, że moje prace i efekt końcowy się Wam spodoba.

pozdr Rafał

skomentujesz?