Podstawki pod figurki.

Podstawki pod figurki – wszyscy ich używają jednak sporo osób nie docenia ich możliwości. Przy niewielkim, czasami, wysiłku podstawki są w stanie pięknie uzupełnić, a nawet nadać niepowtarzalny wygląd armii. Motyw mojej armii daje duże możliwości jeśli chodzi o elementy dekoracyjne w tym podstawki. Po wielu przemyśleniach zgłosiłem się do jednego z najznakomitszych krasnoludzkich inżynierów w naszym kraju – Oskara Walczewskiego z White Tree. Konsultacje chwile trwały i niedługo później otrzymałem zdjęcie pierwszych prac.

Podstawki 20mm beta

Pierwsze zdjęcie podstawek – jeszcze w wersji z masy modelarskiej.

Morskie podstawki pod figurki.

Przyznam, że byłem oczarowany pierwszymi pracami. Czas płynął, mi się nie spieszyło, w końcu i tak mam sporo roboty przy tym projekcie. Oskar odlał próbne podstawki. I w końcu nadszedł ten dzień, gdy otrzymałem je w paczce.

Podstawki 20mm beta

Świeżo po odlaniu.

Podstawki 20mm

Partia testowa

Siedem (z ośmiu) różnych wzorów szczegółowo odlanych w żywicy. Oczywiście są drobne niedoróbki, jednak nawet na tym etapie jest to rewelacyjna robota.

Podstawki 20mm

Partia testowa – 7 różnych rodzai.

Pierwsze dziesięć przechodzi próbę malowania. Przyznam, że z każdym krokiem nakładania kolorów podstawki podobały mi się coraz bardziej. Najpierw kolory bazowe, później wash.

Podstawki 20mm

Pierwsze kolory.

Podstawki 20mm

Wash.

Kilka zbliżeń na detale.

Czas na efekt końcowy, który wg mnie jest rewelacyjny! Ostatnie zdjęcie wraz z Long Drong Pirate by pokazać skalę oraz dopasowanie podstawek do figurki.

Oskar zrobił mi ogromną niespodziankę! Dorzucił do paczki coś czego się nie spodziewałem – testowe, okrągłe podstawki 60mm pod maszyny. Poniżej zaczęte malowanie jednej z nich.

Podstawka 60mm

Testowa podstawka pod maszyny. Malowanie zaczęte.

Tak prezentuje się skończona – przyznać musicie, że rewelacyjnie!

Przymiarka wraz Organkami.

Trochę trwało zanim otrzymałem pierwsze podstawki w swoje ręce. Jednak efekt końcowy przeszedł me najśmielsze oczekiwania. Całość zachowuje skalę oraz idealnie wkomponowuje się w klimat mojej twierdzy. Mam nadzieję, że podobają się Wam tak samo jak mi!

 

P.S. Jakbyście byli zainteresowani kupnem w/w podstawek, możecie śmiało się odzywać do Oskara: grywhitetree[at]gmail.com.

ENG P.S. If you’re interested in buying that type of bases, you can write to Oscar: grywhitetree[at]gmail.com.

skomentujesz?

You may also like